Přesně takto vám televize ovlivní mozek a poškodí celé tělo

0
161

Přeslechli jste někdy nevraživou hádku, abyste o chvilku později zjistili, že se mluvilo o fiktivní postavě jednoho známého seriálu? Proč má televize takový efekt na lidský mozek a proč věříme, že fiktivní postavy existují i v reálném životě?

Nejedná se o žádnou záhadu, jakmile zjistíte jak televize funguje a jak ve skutečnosti ovlivňuje lidský mozek. Vlny, které televize vysílá totiž „přeprogramovávají“ základní funkce mozku a dokonce poškozují i tělo samotné.

V roce 1969 uspořádal Herbert Krugman sérii experimentů, které měly ukázat, jak televizní vlny působí na člověka. Co Krugman zjistil je zarážející.

Krugman monitoroval člověka při mnoha pokusech a zjistil, že ani ne za jednu minutu sledování televize přepne lidský mozek z vln Beta – mozkové vlny zodpovědné za aktivní a logické myšlení – do vln Alpha. Když se subjekt přestal na televizi dívat a začal číst knihu, mozkové vlny se opět přepnuly do vln Beta.

„Beta“ je považována za normální a bdící stav, zatímco vlny „Alpha“ se začnou vyskytovat v hluboké relaxaci  nebo snění. Když je člověk v Alpha režimu, přestává logicky uvažovat a začíná se pasivně učit. Pravá strana mozku je tak řídící, což znamená, že kritické myšlení jde stranou.

Zachraňte mozek a tento článek sdílejte!

Komentáře