Tito lidé změnili jednu věc a do 30 dnů se vyléčili z cukrovky

0
212

Cukrovka je jedna z nejrozšířenějších civilizačních onemocnění dnešních dob. V západních zemích jí trpí až 10% obyvatel a toto číslo se dále rychlým tempem zvyšuje.

Studie provedená americkým Centrem pro kontrolu nemocí (CDC) došla k závěru, že pokud dnešní trend ve výskytu cukrovky bude lineárně pokračovat během příštích 50 let, nastane výrazný nárůst počtu obyvatel s cukrovkou.

Přístup konvenční medicíny k léčbě cukrovky se zaměřuje na minimalizaci nárůstu hladiny krevního cukru, aniž současně vedla k příliš nízkým hladinám.

Cukrovka typu 1 je léčena inzulínem, cvičením a diabetickou dietou.

Cukrovka typu 2 se nejprve léčí snahou o snížení tělesné hmotnosti, diabetickou dietou a cvičením. Až při pozdějších stádiích se zavádí i inzulín.

U obou typů medicína předpokládá, že se jedná o nevratné chronické onemocnění, které se vyléčit nedá.

Ale co když dokážeme vzniku cukrovky nejen zabránit, ale dokonce ji zvrátit, pokud již k ní jednou došlo?

6 testovacích subjektů zvrátilo cukrovku do 30 dnů

Při tomto testu se šest lidí v rozdílné fázi onemocnění, s odlišnými životními styly, odhodlalo vyléčit z cukrovky do 30 dnů.

Pět z nich trpěli cukrovkou typu 2 a jedna osoba diabetem typu 1. Pro objasnění si jejich zdravotního stavu, tuto je medicínská definice tohoto onemocnění:

Cukrovka typu 1 – tělo nevytváří inzulin. Inzulín napomáhá organismu použít glukózu z jídla a přeměnit ji na energii. Lidé s typem 1 musí brát inzulín každý den.

Cukrovka typu 2 – tělo nevytváří nebo nezužitkováva inzulín efektivně. Jde o nejběžnější typ diabetu, při kterém lidé užívají buď tabletky nebo inzulín.

Naši účastníci programu:

Austin (věk 25) byl nejen jediným účastníkem s cukrovkou typu 1, ale měl navíc i problém s alkoholem

Kirt (věk 25) měl naměřený krevní cukr na úrovni 1200 bodů. Normál je pod 100. Jeho lékař mu řekl, že „Měl jsi už být dávno mrtvý“.

Bill (věk 58) navštěvoval kardiologa a také trpěl na neuropatii. Necítil si nohy.

Michelle (věk 36) byla poměrně obézní.

Henry (věk 58) bral inzulin ak němu 9 pilulek každý den. Krevní cukr měl na úrovni 464.

Pam (62) byla poměrně obézní. Její otec, bratr a sestra také měli cukrovku.

Metoda

Přístup Gabriela Cousens k léčbě cukrovky vychází ze změny stravování.

Říká, že na základě výzkumů mají konzumenti masa 4 krát častěji nádory prsů , 3,6 krát častěji rakovinu prostaty, 4 krát častěji cukrovku a obecně více chronických onemocnění.

Pokud jen pijete mléko, máte 3 krát vyšší riziko leukémie.

Na základě jeho postoje k výživě, věří přístupu konzumace hlavně syrové rostlinné stravy. Proto jeho tým připravil pro „soutěžících“ během 30 denního období syrovou, no dobře vybilancovanú stravu.

Jídlo se stalo jejich lékům (Hippokrates).

Pod lékařským dohledem každý člen týmu užíval podle potřeby své léky a jedl stravu připravenou Gabrielovým týmem. Celé se to odehrávalo v omlazovací centru Strom života v Americe.

Výsledek

Na 3. den programu byly Kirt, Bill a Henry schopni ukončit užívání inzulínu a léků. Jejich hladiny cukru v krvi již po třech dnech od změny stravy spadly do normálu.

Pam mohla snížit svou dávku inzulínu na polovinu.

Austin, s cukrovkou typu 1, byl také schopen snížit dávku inzulínu na polovinu.

Michelle se příliš nedařilo. Měla hladinu krevního cukru na úrovni 362. To ji natolik zklamalo, že to chtěla vzdát. Nakonec však tak neučinila.

Na 12. den programu Henryho krevní cukr poklesl o 256 bodů ve srovnání s prvním dnem. Pro snížení hladiny cukru v krvi nebral žádné léky.

Navzdory vynikajícímu výsledku se Henry cítil pro tento program již příliš starý a požádal o návrat domů. Jeho rodina přišla na 17. den, kdy i odcestoval. V té době však už měl vysazeno 17 léků, zhubl 15 kilo a klesl mu i krevní tlak.

Pro Henryho byla nejtěžší jeho závislost na jídle, kterou bohužel nedokázal překonat.

Poslední, 30. den, se dostavili podivuhodné výsledky zpochybňující současné vědecké poznání o tom, že cukrovka se nedá vyléčit.

Kirt už víc nepotřeboval léky. Jeho krevní cukr i bez nich klesl o 214 bodů na hodnotu 73 (normál). Později se zjistilo, že on vlastně od začátku měl cukrovku typu 1, ne 2. Status: V normě.

Bill přestal užívat 19 léků a zhubl 16 kilo. Jeho krevní cukr klesl z 214 bodů na 74 (normál) bez léků či inzulínu. Status: V normě.

Michelle přestala užívat všechny své léky a zhubla 16,5 kilo. Krevní cukr jí klesl z 291 na 109 bez pomoci léků. Status: V normě (tedy po pravdě jen zlomek nad normou, což je téměř zanedbatelné).

Pam zhubla 13 kilo a hladina cukru v krvi klesla o 167 bodů na hodnotu 112. Status: V podstatě, norma.

Austin, který byl cukrovkáře typ 1, ztratil 10 kilo a snížil množství inzulínu ze 70 na 5 jednotek denně. Status: Dramatické zlepšení jeho cukrovky.

Jak můžete vidět, u všech účastníků se dospělo k dramatickému zvratu jejich zdravotního stavu. Všem se podařilo cukrovku buď úplně vyléčit nebo výrazně dostat pod kontrolu.

Cukrovka typu 1 (Kirt) se zcela vyléčila, co je považováno medicínou za nemožné. Všichni s cukrovkou typu 2 také již více nepotřebovali inzulín.

Zdroj: c-e.com (svetkolemnas.info)