5 tipů, jak být v práci šťastnější

0
106

V práci trávíme přibližně třetinu svého života. Je proto důležité jaké zaměstnání si zvolíme. Ještě důležitější je však náš vlastní pohled na tuto práci. Pokud nám naše zaměstnání nedává smysl, jedná se pouze o nutné zlo k dosažení několika čísel na bankovním účtu. Smysl je totiž ten pravý motor, který nás motivuje zevnitř. Vše ostatní je pouze vnější lež, kterou si dokola ospravedlňujeme.

K větší spokojenosti vám pomůže následujících 5 tipů:

1. Uvědomte si, že pomáháte

Je to zarážející, ale velmi často zapomínáme, proč pracujeme. Vynakládáme pouze nutné úsilí, že které automaticky čekáme odměnu. Díky současné době orientované na efektivitu a výkon, vidíme pouze výsledek.

Zapomínáme, na to, že naše práce někomu pomáhá.

2. Buďte vděční

Stěžováním si svůj den doslova ztěžujete. Zkuste obrátit svoji pozornost. Hledejte cestu, jak dělat věci lépe. Pokud nejste vděční za to, co máte nyní, těžko si můžete myslet, že budete šťastní, když budeme mít více.

lolek

3. Nehrajte si někoho, kým nejste

Často prahneme po uznání. To je důvod, proč si vytváříme bezchybnou masku, ve které se necítíme dobře.Buďte sami sebou, dělejte chyby, buďte upřímní a nebojte se zeptat.

Už nebudete muset promýšlet další tah ve složité a falešné hře, prostě budete přirozeně jednat.

4. Dělejte pouze jednu věc současně

Přestaňte si namlouvat, že šetříte čas tím, že máte rozděláno mnoho věcí současně. Pokud se jedná o složitější úkol, lidský mozek se nezvládne soustředit na víc činností zároveň.

Vytyčte si priority a dejte plnou pozornost nadcházejícímu úkolu.

5. Dobře se vyspěte

Stejně jako v zaměstnání, i v posteli trávíme přibližně třetinu svého života. Proto se zaměřte na kvalitu spánku. Doba před usnutím je častokrát jediným momentem dne, kdy se snažíme vypnout neutichající myšlenky. Tím, že si pustíme seriál pouze potlačíme tento proud, místo toho, abychom ho nechali rozplynout.

  Po přečtení tohoto textu se už na banán nebudete dívat tak jako dříve

Usínejte v tichu a ve tmě. Pozorujte myšlenky, nechte je odejít.

Zdroj: SebeRizeni.cz

Komentáře