Není jedno na jaké straně spíte – je zdravější levý nebo pravý bok?

0
519

Ne všichni ví, že strana, na které usneme a spíme, má nějaký větší význam pro naše zdraví. A stejně tak, ne náhodou si v dobách dávno minulých lehali mniši na 10 minut po obědě, čímž výrazně ulehčili tělu trávení.

Již ve starověkých indických zvycích tradiční medicíny (ájurvédy) můžeme najít známky o tom, že si člověk má jít po jídle na chvilku lehnout. Není však jedno na jakou stranu. Takže tedy: Na jakou?

Nejzdravější je spát na levé straně

Proč? Důvodem je fakt, že náš trávící a lymfatický systém jsou stavěny tak, že optimálně pracují při ležení na levém boku. V případě lymfatického systému směřuje většina našich lymfovodů do hrudního mízovodu. Ten se nachází na levé straně, stejně jako slezina, která je jedním z hlavních orgánů lymfatického systému.

SLEEP-GOOD-

Lymfatický systém se musí spoléhat na gravitaci jako na poháněcí systém, proto je spaní na levém boku mnohem zdravější pro člověka.

Orgány trávícího systému, jako jsou játra a žlučník, jsou schopné správně vylučovat trávicí šťávy (žlučník) a odvádět metabolické produkty (játra) jen tehdy, když ležíme na levé straně.

Zdroj: TheCollectiveSense.com