Colorado prodejem marihuany získalo 34 miliónů dolarů – 3,4 miliónů šlo do škol a kriminalita klesla o 15 %

2
135

Ještě před tím, než byl prodej marihuany nelegální v americkém Colorádu, se vedla žhavá debata o tom, zda by její legalizace prospěla či neprospěla ekonomice a společnosti jako takové. Všechno to nicméně byly domněnky, neboť nikdo doopravdy nevěděl, jak bude trh na legalizaci konopí reagovat. A jak se nyní zdá, legalizace marihuany se po legalizaci v Coloradu roku 2013 vyplatila. A to dost.

Jakkoli se nyní na situaci podíváte, výhody této situace předčily výhody prodeje alkoholu. A nyní, dva roky po legalizaci marihuany v Coloradu začíná tento stát prosperovat mnohem více než kdy dříve.

Snížené procento kriminality a masivní ekonomický nárůst

Jen pro začátek: z rekreačního prodeje marihuany v roce 2014 utržilo Colorado 34 miliónů dolarů za měsíc srpen, přičemž celých 10 % (3,4 miliónů dolarů) z této částky šlo státu a na vybudování škol.

V té době bylo očekáváno, že Colorado získá prodejem marihuany 30 miliónů dolarů jen čistě z daní. Mezi lednem a říjnem roku 2014 však stát získal neuvěřitelných 60 miliónů z daní z rekreačního prodeje konopí, čímž překonalo veškeré predikce. Nový rekord nejspíše padne i letos.

MJ1

Z těchto peněz jsou čištěny ulice, budovány nové školy a vytvářeny nové komunity prospěšné pro společnost. S takovými čísly už je jen otázkou času, kdy všechny státy zlegalizují tuto zázračnou rostlinu.

Server Natural Society také potvrdil, že byla v roce 2014 snížena kriminalita o neuvěřitelných 15 %, přičemž počet vražd byl zredukován o 42 %! Další výhodou rostoucího trhu s prodejem marihuany je zvyšování počtu volných pozic, což znamená jediné – nezaměstnanost v Coloradu se dramaticky snižuje každým dnem. Z takových to čísel bude prosperovat celá země, neboť takové ekonomické nakopnutí prospěje naprosto všem.

Zdroj: TrueActivist.com

Komentáře

Comments are closed.