Dobro se vrací. Toto je příběh ze života.

0
87

Čtyřiadvacetiletá Liz Woodwardová pracovala jako servírka v kavárně, když dva hasiči, Tim Young a Paul Hullings sem zašli na jídlo potom, co dvanáct hodin bojovali s ohněm v jednom skladu.

Když se hasiči najedli, požádali o účet. Liz však mezi tím, protože viděla, jak strašně jsou unavení, zaplatila jejich účet sama a napsala jim krátký dopis: „Vaše snídaně je dneska na mě. Díky za to, co děláte. Zachraňujete životy a jste ochotni kdykoli spěchat na pomoc. Jste stateční a silní chlapi. Díky vám za práci, kterou odvádíte!“

Hasiči dívce poděkovali a jeden z nich, Tim, umístil její zprávičku na Facebook. Vyzval své kamarády, ať chodí obědvat do Lizina restaurantu a ať jí dávají pořádné spropitné. Během neuvěřitelně krátké doby byl jeho post třitisícepětsetkrát sdílen.

Hasiči se také o Liz leccos dozvěděli. Zjistili, že její otec je paralyzován a potřeboval by speciální vozidlo.

Dívka sama už spustila na Internetu sbírku ve prospěch svého táty. Když se to noví přátelé dozvěděli, rozjeli to ve velkém a šířili na Internetu informaci o sbírce na zakoupení mikrobusu. Bylo třeba dát dohromady 17 tisíc dolarů. Ke všeobecnému údivu se sešlo více než 70 tisíc!

Oba hasiči dokonce navštívili Liz doma, aby se seznámili s její rodinou.

Liz prohlásila: „Já prostě nemám slova. Když jsem za ty dva platila snídani, doufala jsem maximálně tak v přátelský úsměv za to pohoštění… ale to, co pro mě udělali, to je prostě zázrak!“

Zdroj: ProNaladu.cz