Spojené státy konečně přiznávají, že konopí zabíjí rakovinné buňky

0
320
foto Shutterstock

Skupina federálních vědců byla pověřena vládou, aby prokázala, že konopí „nemá žádný potenciál ve zdravotnictví“. To se bohužel pro ně nestalo. Omylem totiž vypustili informaci, že právě konopí dokáže zabíjet rakovinné buňky.

Výzkum byl proveden týmem vědců ze St. George’s University v Londýně, přičemž výsledek byl jasný – dva nejběžnější kanabinoidy v marihuaně – tetrahydrocannabinol (THC) a cannabidiol (CBD), výrazně oslabily divoký potenciál rakovinových buněk a učinily je více citlivé na ozařování, uvedl Mike Adams z Herbal Dispatch.

Studie, která byla poprvé uveřejněna v lékařském časopise Molecular Cancer Therapies, uvádí dramatické snížení nádorových buněk po použití radiační terapie za pomocí konkrétních kanabinoidů.

Prokázali jsme, že kanabinoidy hrají klíčovou roli u jednoho z nejagresivnějších nádorů u dospělých jedinců,“ prozradil v listopadu 2014 pro Washington Post Dr. Wai Liu, vedoucí výzkumu. „Výsledky jsou velice slibné a mohl by to být způsob, jak ničit nádory a zachránit více životů.“

„Nedávné studie na zvířatech ukázaly, že marihuana může a také zabíjí určité rakovinné buňky a redukuje velikost těch ostatních,“ píše ve zprávě NIDA. „Důkazy z jedné studie na zvířatech prozrazují, že extrakty z celých rostlin marihuany mohou zmenšit jeden z nejzávažnějších typů národů na mozku. Výzkum na myších ukázal, že tyto extrakty zvýšily účinky zabití nádoru zářením, při použití záření.

Zdroj: Collective-Evolution.com