Saúdská Arábie má město, kde může ubytovat až 3 milióny uprchlíků, ale do teď nepřijala ani jednoho

1
198

Tento stanový kemp vybudovaný v meste Mina je doposiaľ prázdny. 100 tisíc stanov stojí na ploche 20 štvorcových kilometrov a ponúka taký komfort, o akom sa utečencom napríklad v Maďarsku alebo Srbsku ani len nesníva. Stany sú postavené zo sklolaminátu, každý stan ponúka elektrické vedenie i klimatizáciu.

 

Stanové mesto vybavené aj kuchynskými a hygienickými zariadeniami bolo pôvodne vybudované pre veriacich, ktorí sa každoročne zúčastňujú 5-dňovej púte do Mekky. Pre utečencov zo Sýrie alebo Iraku sú však brány tohto mesta zavreté. Preto je toto stanové mesto v meste Mina 360 dní v roku prázdne.

[well type=““]
Zatiaľ čo európske štáty sú denno-denne poučované o neschopnosti prijať migrantov, Saudská Arábia, ako aj ostatné štáty Perzského zálivu napriek svojej blízkosti a vybaveniu podľa Amnesty International doteraz neprijali ani jedného migranta zo Sýrie.
[/well]

V porovnaní, Libanon doteraz prijal 1,3 milióna utečencov, čo je viac ako tretina jeho pôvodného obyvateľstva. Saudská Arábia však ponúkla zafinancovať výstavbu 200 mešít pre utečencov v Európe.

 

 

[buttongroup]

[/buttongroup]

Comments are closed.