Jak lehce odstranit bradavice: účinný recept s použitím jediné látky

0
706

Ľudovo sa im hovorí bradavice. Odborne sú nazývané fibrómy, čiže nezhubné nádorové výrastky spojivového tkaniva.

Vyzerajú ako malé mäkké uzlíky, no vo svojej veľkosti sa môžu líšiť od pár milimetrov až po takmer jeden centimeter.

Zvyčajne majú rovnakú farbu ako okolitá pokožka. Sú však aj prípady, kedy je ich sfarbenie výrazne pigmentované. Nie sú síce zhubné, no časom môžu začať rásť a stať sa tak viac viditeľnými. Vtedy už bývajú aj výrazným estetickým problémom.

Kde sa vyskytujú fibrómy a ich príčiny

Najčastejšie sa objavujú u ľudí v strednom veku na miestach, kde sa otiera alebo šúcha pokožka. Ide teda o miesta ako krk, pod pazuchami, v rozkroku, pod prsiami, na bruchu, očných viečkach či v okolí nosa. Vyskytnúť sa môžu ale aj inde na tele. V skutočnosti, takmer každý človek má aspoň jednu bradavicu, preto nie je tento fenomén nijako výnimočným.

Ak sa vyskytnú na miestach, kde sa pokožka pravidelne o niečo trie, môžu začať byť aj bolestivé, zapálené, zväčšovať sa alebo dokonca aj krvácať. Príčiny ich vzniku nie sú doteraz presne známe, no predpokladá sa, že tu hrá hlavnú úlohu genetika a občas sa ako faktor spomína aj obezita. Dobrou správou však je, že sa dajú bez krvácania odstrániť aj v domácom prostredí, bez nutnosti ich vyrezávania, prípadne pálenia tekutým dusíkom u lekára.

Látkou, ktorá si s nimi dokáže poradiť je jablčný ocot. Ten sa vo všeobecnosti považuje za najefektívnejší domáci prostriedok na liečenie. Jablkový ocot je možné využiť na liečenie viacerých zdravotných problémov. Viac sme o nich písali v inom článku. Dnes sa podrobnejšie zameriame na odstraňovanie bradavíc.

Upozornenie: Jablčný ocot sa nesmie nikdy používať na odstraňovanie bradavíc na očných viečkach. No a tu je metóda, ktorá už pomohla veľa ľuďom.

Recept pre odstraňovanie bradavíc

1. Opatrne umyte miesto v okolí bradavice pomocou vlažnej vody a mydla.

2. Na začiatok namočte bradavicu do vody na dobu asi 15 minút (prípadne priložte na neho vo vode namočenú bavlnenú vatu).

3. Potom dané miesto vysušte.

4. Namočte vatový chumáčik do jablčného octu a stlačte ho, aby z neho ocot všade nekvapkal.

5. Následne ho priložte priamo na bradavicu a prelepte leukoplastom. Nechajte to pôsobiť 15 minút

6. Na koniec miesto znova prepláchnite čistou vodou.

7. Opakujte túto procedúru 3 krát denne, niekoľko dní po sebe – ideálne asi tak týždeň.

Aký priebeh očakávať

Bradavica najprv stmavne, potom sa na nej vytvorí chrasta, vyschne a napokon odpadne. V závislosti na tom, aká je veľká a ako hlboko do pokožky zasahuje, môže pri odpadnutí spôsobiť trocha škody v podobe malej dierky. Preto aplikujte na pokožku nechtíkový krém alebo gél z aloe vera.

Ak bradavica nezasahuje do pokožky príliš hlboko a procedúra bola vykonávaná správne, neostane po nej žiadna jazva.

Zdroj: HealthyAndNaturalLife.com (překlad: Badatel.net)

Komentáře