Tohle nikdo nečekal: Co se stane s vašim tělem po vypití 3 šálků kávy denně?

0
301

[M]ezi našimi čtenáři se jistě najdou tací, kteří si den bez kávy nemohou představit. Je ovšem rozdíl, když si člověk dá jednu kávu po ránu anebo tři šálky i přes celý den. Vědci ale nyní přišli k velice zajímavému a překvapivému výsledku. Ony na pohled nezdravé tři šálky denně jsou totiž pro člověka zdravé! Prokázalo se, že v játrech lidí, kteří pijí větší objem kávy každý den se pozitivně snižuje počet „nepracujících“ enzymů. Stejný výsledek jde přitom najít i v kávě bez kofeinu.

Dr. Xiao Qian, autor studie z Maryland University, prozradil že už předešlé studie naznačovaly pozitivní účinky kávy na játra, ale nebylo jisté, zda má i káva bez kofeinu stejný efekt.

Aby Qian vyzkoušel svou teorii s kávou bez kofeinu, otestoval ji na 27 800 lidech starších 20 let. Ve výsledku tedy prokázal, že lidé, kteří pijí tři šálky kávy denně mají menší počet enzymů v játrech než lidé, kteří kávu nepijí. Až tedy budete příště pít kávu, vzpomeňte si na to, že si tím více chráníte svá játra. Snad si ji tak i víc užijete.

Komentáře