Varování: opakované ohřívání těchto 7 jídel může ohrozit celou vaši rodinu

0
3410

Když nám zůstanou zbytky po nějakém čerstvě uvařeném jídle, obvykle je dáme do ledničky s tím, že je později zase ohřejeme. To ovšem není úplně bezpečné u některých jídel, jak z několika důvodů zjistíte níže. Některá jídla by vám dokonce mohla způsobit velice vážné potíže, pokud tak učiníte.  Zde je  7 jídel, které byste neměli znovu ohřívat.

Špenát

Opakované ohřívání špenátu není bezpečné a neměl by to tak nikdo dělat za účelem pozdější konzumace. Špenát by se totiž měl sníst hned po tom, co se uvaří. Důvodem jsou dusičnany, které se v tomto pokrmu vyskytují. Když je ohřejeme, dusičnany se transformují na dusitany, což špenát udělá karcinogenním pro naše tělo.

Celer

Celer lidé většinou používají k přípravě polévek. Stejně jako špenát, i celer obsahuje dusičnany, které se později promění v dusitany při opakovaném ohřátí. Pokud uděláte polévku s celerem, měli byste polévku sníst okamžitě. Nebo alespoň vyndat veškerý celer před ohřátím. To samé platí i pro mrkev.

Řepa

Řepa je další potravinou, která obsahuje dusičnany a je tak nebezpečnou a destruktivní potravinou pro naše tělo – pokud se opětovně ohřeje.

Brambory

Brambory mají mnoho zdravotních výhod. Ty se bohužel ztratí jestli je v nějaký další den ohřejete. Snědení takovýchto brambor je pro člověka naopak nebezpečné, pokud se nesní ten samý den, kdy se ohřály.

Vejce

Ohřátí vařených nebo smažených vajec je velice nebezpečné pro váš organismus. Kohokoliv se zeptáte, řekne vám stejnou věc.

Kuře

Ohřátí kuřete může být obzvláště nebezpečné pro váš organismus (může také způsobit zažívací potíže), a to kvůli změně struktury proteinů nadcházející den. To je důvod k obavám, jelikož kuřecí maso obsahuje mnohem více bílkovin než tzv. červené maso. Kuřecí maso je třeba jíst za studena. Pokud kuře potřebujete za každou cenu ohřát, ujistěte se, že tak učiníte za nízké teploty a delší dobu.

Houby

Opakované ohřívané houby představují nejvyšší zdravotní riziko z celého tohoto seznamu. Měly by být konzumovány ihned po přípravě nebo na studeno v nadcházejícím dnu. Pokud si dáte ohřívané houby, vystavíte se tak riziku nebezpečných problémů s trávením a dokonce i srdcem.

[buttongroup]

[/buttongroup]

RSS Protext – kultura

  • Ministr Lipavský uvedl do funkce novou generální ředitelku Českých center
    Praha 1. prosince 2023 (PROTEXT) - Generální ředitelkou Českých center se stává Jitka Pánek Jurková. Do vedení sítě českých kulturních institutů v zahraničí přichází po šesti letech řízení jednoho z nich, Českého centra v Bruselu. Do funkce Pánek Jurkovou 1. prosince 2023 jmenoval ministr zahraničních věcí Jan Lipavský na základě výsledků výběrového řízení. Česká centra […]
  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]