Člověk poslouchal Českou televizi a nestačil se divit

0
257

Horizont ČT 24 je pro stěhování národů. Myslím pro právě probíhající stěhování národů Středního východu a severní Afriky do Evropy.

Prokázal to jeho večerní středeční program, ostře odsuzující ruskou účast v boji proti Islamskému státu v Sýriii, který – jak je dobře známo a dokonce i všemi uznáváno – je tohoto novodobého stěhování národů hned po USA nejbezprostřednější příčinou.

Dal by se tedy od Evropanů, včetně těch, kteří pracují na Kavčích horách, čekat opačný postoj, možná i dík Rusku za to, že svým vstupem do boje proti Islámskému státu prokazuje ochotu tahat kaštany z ohně za nás za Evropany a hlavně pak za EU a za NATO, když ty si dodneška nedokázaly s hrůzou, jež se na nás valí poradit. Ale to neznáte zpravodajce ČT. I kdyby to, co Rusko provede, bylo ze zlata, a i kdyby se mu jeho vojenskými akcemi skutečně podařilo Islámský stát porazit a tím invazi milionů lidí ze Středního východu i severní Afriky do Evropy zarazit, bude to špatně, protože to bude dílo Rusů. A to, co od Rusů je, to od ďábla je, to je špatně a je proti tomu třeba vytáhnout nejtěžšími mediálními zbraněmi.

Tentokrát se jimi stali – ostatně jako vždy – ostražitě vybraní experti na Rusko: mladičký politik či redaktor Svoboda, a redaktor Práva Mitrofanov. A oba – jako by se na tom v předsálí studia domluvili – vyrukovali do debaty se stejnou: Že prý totiž Rusko vstoupilo do Sýrie proto, že jeho předchozí vstup na Ukrajinu, nedopadl tak, jak si snad při onom vstupu představovalo. Takže prý v Sýrii chce získat to, co se mu na Ukrajině získat nepodařilo.

Člověk poslouchal a vlastním uším nevěřil. Cožpak to Rusko roztočilo na Ukrajině vír, který skončil válkou Ukrajinců s Ukrajinci? Cožpak Rusko zorganizovalo Majdan? Cožpak to nebyl Washington, který ve spolupráci s EU začal na Ukrajině intervenovat a s pomocí pěti miliard dolarů na tzv. demokratickou obnovu Ukrajiny rozložil legální Janukovyčovu vládu? S cílem vybudovat ve východních oblastech Ukrajiny a co nejblíže Moskvě americké odpaliště raket a současně vystrnadit z Krymu ruskou námořní základnu a namísto ní zde – tisíce a tisíce kilometrú od svého pobřeží – vybudovat námořní základnu svoji?

To se naštěstí nepodařilo. A nepodařilo se to nikoliv Rusům, pane Svobodo a Mitrofanove, ale nepodařilo se to Američanům.

Škoda, že vám moderátor Černohorský tenhle nepatrný rozdíl nepřipomenul, ale zřejmě je to v ČT už tak zařízeno, že když se soptí proti Rusku, mají moderátoři příkaz ani hlásku otázky či nesouhlasu ze sebe nevydat. Zato v případě opačném…

Ale to už všichni známe a s úděsem z lidského pokrytectví čteme v tzv.preambuli etického Kodexu ČT tyto věty: ČT poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře a představuje fórum pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek.