Jako by těch zpráv ohledně německé kancléřky Angely Merkelové nebylo dost, je tady další novinka z Německa, jenž se týká uprchlické krize. Německá kancléřka totiž zvažuje zřízení školících center pro uprchlíky, pobývající v Německu. Tato školící centra by měla žadatelům o azyl umožnit zařadit se do německé společnosti. Podle kancleřky Angely Merkelové se německý národ už poučil v šedesátých letech, kdy do metropole proudily zástupy přistěhovalců z Turecka a přilehlých zemích, kteří po několik generaci pracovali v Německu a jsou v této zemi dodnes.

Dospělým přistěhovalcům by se mělo v uprchlických centrech dostat pomoci při výběru zaměstnaní, zatímco děti by měly co nejdřív začít navštěvovat německé školy. Kurzy pro méně vzdělané migranty by měly obsahovat 600-hodinové kurzy, které budou zaměřené na integraci do společnosti.

Další novinkou bude vybudovaní dalšího uprchlického tábora v hlavním městě, jelikož současné kapacity přestávají být dostatečné. Měl by se tedy vybudovat nový tábor ve městě Berlín až pro jednu tisícovku uprchlíků, jelikož úřady očekávají dalších několik tisíc uprchlíků, jenž míří do metropole z Rakouska. Další uprchlíci budou umístěni do areálu letiště Tempelhof v Berlíně. Mezitím všechny složky města včetně hasičů, vojáků a humanitárních pracovníků připravují až 73 velkých stanů pro nově příchozí, jelikož kapacita všech ostatních zařízení je již naplněna.

Foto: 360b / Shutterstock.com

Komentáře