Dnes v ranních hodinách došlo k další letecké havárii, která si vyžádala velký počet obětí. Podle dostupných informací se zřítilo ruské letadlo dnes ráno pří letu z Sharm El Sheikhu v Egyptě do ruského Petrohradu. Na palubě bylo i s posádkou celkem 224 osob. Na místě už probíhají záchranné akce. Celkem se záchranářům podařilo najít přibližně sto mrtvých těl z havárie.

Agentura Reuters oznámila, že z vraků letadla jsou slyšet hlasy cestujících, kteří nejspíš tuto havárii přežili. Letadlo se ztratilo z radarů dispečerů zhruba 23 minut po startu a trosky letadla byly nalezeny na Sinajském poloostrově v Egyptě. Na místo dorazilo zhruba dvacet sanitních vozů, které měli pomoct obětem nehody. Po startu pilot hlásil technické potíže dispečerovi a žádal o nouzové přistání v Káhiře. Spojení bylo náhle přerušeno.Letadlo, jenž havarovalo byl podle informací 18 let starý Airbus A321, který patřil letecké společnosti Kolavia/Metrojet. Letadlo startovalo v 6:21 z Egyptského letiště, bohužel do svého číle již nedoletělo.

V okamžiku, kdy se letadlo ztratilo z leteckého radaru, začalo klesat podle současných informací rychlostí 6 tisíc stop , tedy 1800 metrů za minutu. Je ovšem více než pravděpodobné, že tuto nehodu nemohl nikdo přežít. Ruský prezident Vladimir Putin již vyjádřil nejhlubší soustrast příbuzným a blízkým obětí havárie v Egyptě.

Foto: andreevarf / Shutterstock.com