Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá… Globální kontrola vědomí obyvatelů této Planety nad kterou by směle zatleskal Orwellův Velký bratr z antiutopického románu: 1984. Ovšem vraťme se do přítomnosti a zamysleme se nad tím, co činí Microsoft ruku v ruce za přispění Globálních struktur.

Už před pár lety si Microsoft na zařízení zvaném Kinect podmínil, že hráče na herní konzoli Xbox-360 a novější X-One bude legálně špehovat pod řadou svých schválených patentů.

Citace z textu: Uživatelé konzumující obsah na zobrazovacím zařízení jsou monitorováni. Další: Rozličné algoritmy mohou být použity, aby vyhodnotily, zda uživatel přítomný v oblasti displeje zobrazovacího zařízení zkonzumoval dostatečné množství obsahu, aby jej bylo možné za „užití obsahu“ považovat. A další perlička: V dalším příkladu mohou být osoby zvlášť identifikovány a výše jejich konzumace obsahu sledována s ohledem na specifické použití.

Takže pokud budete při zapnuté konzoli Xbox večeřet, milovat se s manželkou či partnerkou nebo spřádat plány proti Globální totalitě, budete vždy pod kontrolou Velkého Bratra.

Aby tomu nebylo dost v létě roku 2015 jakoby na oko Microsoft láká všechny uživatele počítačů s operačním systémem Windows, že jim zdarma poskytne naprostý super-soft – Superšmírovací mašinérie pokračuje. Zdarma – jak příhodné! Zdarma vás budou monitorovat a šmírovat na každém kroku vašeho života a tady definitivně končí lidská svoboda.

Kolik uživatelů už si do dnešních dnů Microsoft Windows 10 stáhlo 10.000.000 nebo Miliarda? Kolik uživatelů si přečetlo Politiku soukromí firmy a Servisní dohodu, než si to stáhli? Pročíst 45 stránek platných všeobecných podmínek (účinných k 1. srpnu 2015) je obrovsky pekelný labyrint právních kliček.

Obecně řečeno, Společnost si sbírá data o většinětoho, co při použití jejich software děláte. Informace, které si Microsoft zaznamenává, patří dotazy, konverzace, obsah soukromých komunikací jako e-maily; webové stránky a aplikace, které jste navštívili, včetně přístupových charakteristik a doby použití a obsahu soukromých adresářů. Také se sbírají klávesnicí nebo rukopisem zapsaná slova, uvádí ustanovení o soukromí, která mnoho on-line pozorovatelů spojuje se záznamem úhozů do klávesnice. To v praxi znamená, že Microsoft je schopen číst vaše hesla včetně PINu a nebo hesla do elektronického bankovnictví.

  Bill Gates promluvil o imigraci. Kolega miliardář Soros bude hodně zuřit, až si to přečte

Myslím, že k tomu už není co dodat, snad jen Orwellův Velký bratr by musel mít radost, kam dokráčela lidská společnost.

Lidé nedejte se, pár mocných ovládá tuto Planetu a vaše životy, ovšem Vesmír je svobodný pro všechny a pokud chcete mít alespoň trochu demokratické svobody, nepoužívejte Kinect a do Počítače si nainstalujte svobodný operační systém.

Foto: Anton Watman / Shutterstock.com

Komentáře