Moskva zažila protesty opozice proti bombovým útokům v Sýrii

0
87

Ruské hlavní město Moskva byla ve včerejších hodinách svědkem protestací opozice, která tím dala najevo nesouhlas s bombovými útoky Ruského letectva na území Sýrie. Toto setkání organizovalo hned několik politických stran. Konkrétně se jednalo o strany Solidarita, Za lidská práva nebo Strana 5. prosince. Už před uskutečněním této akce se počítalo s malou účastí, avizovala se účast jen tří stovek demonstrantů. Ve finále se dostavila na náměstí pouhá polovina  demonstrantů. Řečnící srovnávali útoky armády v Sýrii s vpádem sovětských vojsk na území tehdejšího Československa roku 1968 a válkou v Afghánistánu. Na pódiu mezi řečníky se objevil Sergej Davidis, člen federální politické strany Solidarita nebo Lev Ponomarev ze strany Za lidská práva.

Untitled-1

 

Policie celé akci nějak nebránila, jen dohlížela, aby nedošlo k fyzickým potyčkám mezi demonstrujícími a občany hlavního města. Samotná demonstrace zůstala bez jakékoliv velké odezvy od ruských médií. Samotní organizátoři na pódiu několikrát zmínili, že nečekali tak velkou účast, tudíž prozradili malou podporu mezi obyvateli metropole.

Těžko jsem hledal ruskou vlajku mezi 150 demonstranty. Čí zájmy potom obhajují? Proč se stydí vzít si do vlastních ruk vlajku státu? Nebo mají jiné vlajky?! – Toto poznamenal jeden z ruských novinářů

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=D2yWNwWGpbQ&w=853&h=480]