Nechcete akceptovat uprchlíky? Odstěhujte se! – Slova guvernéra německé obce

0
170

Německá obec Lohfelden, která disponuje populací přibližně 13.500 obyvatel, ve včerejších odpoledních hodinách projednávala návrh o přijmutí několika stovek přistěhovalců. Obyvatelé se na této schůzi dozvěděli od svého guvernéra něco, co otřáslo základy celé obce. V následujících dnech má totiž přicestovat až 400 nových přistěhovalců. Tato informace samozřejmě pobouřila většinu obyvatel.

Walter Lübcke: Pokud nejste spokojeni, můžete odejít! Máme jako Němci svobodu, a máte možnost odcestovat, pokud s tím nesouhlasíte.

Na tuto poznámku reagovalo obecenstvo hlasitým hučením a pískáním. Došlo zde i ke slovním urážkám na osobu guvernéra. S podobnou situací se musí také vypořádat obyvatelé mnohem menší obce Langenlohnsheim s pouhými 4000 obyvateli. Tamním obyvatelům bylo oznámeno přijmutí 3000 přistěhovalců.

Vzhledem k vysokému počtu případů znásilnění v uprchlických táborech, nařídily některé německé školy dívkám zákaz nošení vyzývavého oblečení, které by mohlo přistěhovalce v blízkých táborech pohoršovat či provokovat k takovýmto aktům.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=KdnLSC2hy9E&w=853&h=480]

 

Komentáře