Pentagon vycvičí syrské rebely pro boj s IS za cca 12 miliard Kč. Jejich počet vás zarazí…

0
94

Teroristé z Islámského státu jsou na mušce naprosté většině světa a jak se zatím zdá, nijak jim to nebrání v dalších vlnách destrukce a paniky po celém blízkém východě. Americký prezident Barrack Obama se navíc nyní rozhodl k odvážnému kroku. Za neuvěřitelných 500 miliónů dolarů chce vycvičit na 5 000 syrských rebelů, kteří budou mít jediný úkol – pomoci zničit Islámský stát jako takový.

John Kirby, mluvčí Pentagonu, to prozradil v souvislosti s novou kampaní prezidenta Obamy v boji proti Islámskému státu. Následuje překlad přímo z webových stránek Pentagonu.

„…To je důvod, proč jsme požádali o 500 milionů dolarů (cca 11 miliard Kč) pro rozpočet OCO [Overseas Contingency Operations – Zámořské pohotovostní operace] na výcvik a vybavení umírněné opozice.

Jak víte Saúdové nyní naznačili, že jsou ochotni pro nás hostit výcvik, který je klíčovou složkou v tomto směru, mít partnerský národ v regionu, které může fyzicky provést tento výcvik. Takže je to velmi užitečné a my jsme za to velmi vděční. Jsou zde ještě některé detaily, které musí být doladěny.

Myslíme si, že teď, když máme partnera v regionu, což nám pomáhá usnadnit tento výcvik, mohli bychom vycvičit více než 5000 bojovníků v průběhu jednoho roku.“

Foto: Volodymyr Borodin / Shutterstock.com

Komentáře