Velký příliv uprchlíků na území Rakouska začíná být pro sousední zem velký problém. Odpovědí na tento problém může být stavba takzvaných zábran na hranicích se Slovinskem. Tímto problémem se v několika minulých dnech zabývala ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová.

Ministryně totiž sama navštívila hranici se Slovinskem, aby se na vlastní oči přesvědčila o náporu uprchlíků, kteří proudí každým dnem do jejich země. Ministryně vnitra nařídila stavební práce, které ovšem novinářům blíže nepopsala.

Agentura APA ovšem zjistila, že ministryně nařídila stavbu masivní technické zábrany, které by se měly táhnout několik kilometrů na obě strany od hraničního přechodu Spiefeld.

Na improvizované tiskové konferenci se ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová zmínila, že důvodem postavení tohoto plotu na hranicích není oddělení od Maďarska a Slovinska, ale jde pouze o vylepšení systému přijímání uprchlíků přes Rakouské hranice.

Podle informací projde přes hranice do Rakouska denně v průměru 3 až 8 tisíc uprchlíků a při tomto počtu panují zmatky. Postavení zábran na hranicích by mělo tento problém při přijímání vyřešit, i při očekávaném nárůstu přicházejícím počtu uprchlíků, jenž se může vyšplhat až 12000 lidí za den.

Datum vzniku těchto opatření ještě není známo, je však jasné, že s jejich plánováním se již začalo. Dále ministryně uvedla, že bude potřeba přeškolení až 200 policistů, kteří budou tuto hranici pečlivě hlídat.

Foto: Fotosr52 / Shutterstock.com

Komentáře

Comments are closed.