Švédské kapacity pro přijímání uprchlíků jsme vyčerpali. Takto komentoval uprchlickou situaci švédský premiér Stefan Löfven. Švédsko už přijalo do své země několik desítek tisíc uprchlíků a začíná doplácet na svoji dobrou vůli. Podle slov švédského premiéra by se země stala během deseti až patnácti let první čistě muslimskou zemí, jelikož by počet muslimů převyšoval počet domorodých obyvatel a Švédsko by tak prakticky přestalo existovat. Počet uprchlíků přijatých do země samozřejmě není jediným problémem proč se Švédsko brání přijímat další. Jsou to nepokoje a kriminalita, která stoupla úměrně s počtem nově příchozích uprchlíků. Například můžeme zmínit podpálení školy, kde bylo místo až pro osmdesát migrantů.

Švédsko očekává do konce roku na svém území až 160000 uprchlíků, tedy až o deset tisíc více než hovořily původní předpoklady. Podle slov některých zastupitelů obcí ve Švédsku, se země žene k absolutnímu kolapsu a pokud příliv uprchlíků bude stále pokračovat v tomto tempu, nebude moci vláda zajistit normální chod země a zajištění vlastních občanů.

Na tiskové konferenci věnované uprchlickému problému se vyjádřil švédský premiér tak, že Švédsko je v krizovém stavu. Na následné otázky přítomných novinářů potom nebyl schopný smysluplně odpovědět. Celá tato konference měla celému světu sdělit, že země čelí největší humanitární krizi v celé jeho historii a už není schopna přijmout další žadatele o azyl.

Foto: Attila JANDI / Shutterstock.com