V porovnání s počtem uprchlíků je toto číslo zcela zanedbatelné, ale svědčí o situaci, která potká drtivou většinu uprchlíků mířících do evropských metropolí. Zpravodajský portál Týden.cz informoval čtenáře o skupině 50 kurdů, kteří se vrátili z Evropy zpět do Iráckého města Irbíl, i přes jejich strasti plnou cestu, aby dosáhli vysněného cíle.

Muhammad Azíz Kádir je jedním z jmenovaných padesáti uprchlíků, kterým se Evropský sen rozplynul. Muhammad podle jeho slov absolvoval osmi hodinou chůzi v Turecku, po které následovala dvaceti hodinová jízda v kamionu jižní Evropou. Sám Muhammad uvádí, že radši bude čelit problémům ve své rodné zemi, než aby zažíval hrůzy, které se odehrávaly v utečeneckých táborech v Evropě.

Při vstupu do uprchlického tábora mě šokoval rozdíl mezi realitou a Berlínem, jaký jsem očekával

Mladý uprchlík strávil v uprchlickém táboře v německém Berlíně dva a půl měsíce. Podle jeho slov se podmínky v táboře začaly zhoršovat s příchodem dalšího počtu uprchlíků. V táboře se rozdávají během dne pouze dvě jídla a ve večerních hodinách je zákaz vychází z tábora.

Mezi uprchlíky a obyvateli Berlína docházelo na potyčky a v tu chvíli si mladý uprchlík uvědomil, že se bude mít lépe v rodném bydlišti. Podle zpráv agentur se do svých domovů vrátilo již 800 000 uprchlíků.

Foto: Istvan Csak / Shutterstock.com

Komentáře