A kdy se má podle Britských vědců tato pohroma odehrát? Podle jejich slov to bude za necelé dva týdny a zemětřesení by měla zasáhnout hlavně Spojené státy a Mexiko, ale v ohrožení bude takřka celá naše planeta. Konkrétně se má jednat o zemětřesení o síle 8 stupňů Richterovy škály.

Zemětřesení by mělo být podle vědců tak ničivé, že bude hrozit roztržení kontinentů. Za touto teorií o takzvaném zničení světa stojí Britský vědec a jaderný fyzik Mehran Keshe. Podle jeho slov přijde během nadcházejícího měsíce katastrofa, kterou svět dosud nezažil. Máme se tedy těchto prognóz od vědců obávat?

Neustále roste počet otřesů. Očekáváme v blízké budoucnosti jedno megasilné zemětřesení, které vytvoří velké tsunami.

Tato slova pronesl vědec Mehran Keshe. Toto velké tsunami bude mít podle něj za následek zničení Mexika a Mexického zálivu. Britští vědci dokonce figurují s číslem možných obětí tohoto zemětřesení. Podle odhadů si má tato katastrofa vyžádat až 40 milionů lidských životů.

Ty nejděsivější prognózy tvrdí, že dojde k roztržení Severní a Jižní Ameriky, jenž by se měly rozdělit na několik částí. Co je na těchto odhadech pravdy se dozvíme v blízké budoucnosti. Další vědci ovšem varují o dalších zemětřeseních, jenž mají zasáhnout pobřeží Kalifornie. Tato zemětřesení mají dosáhnout síly až 6,5 stupně Richterovy škály.

Foto: My Good Images / Shutterstock.com