Toto prohlášení vydal ve včerejších hodinách předseda maďarské vlády Viktor Orbán. Podle něj nám hrozí velké nebezpečí spojené právě s probíhající imigrací. Dále uvádí, že podle odhadů stouplo na našem kontinentu procento teroristických útoků, jenž může být spojeno s vyšším počtem uprchlíků v Evropě. Evropské národy se začínají probouzet, toto prohlásil Viktor Orbán na tiskové konferenci. Prohlášení může být spojeno se stavbou bezpečnostních plotů na hranicích, které začíná budovat drtivá většina států Evropské unie. Můžeme jmenovat například Rakousko, Maďarsko nebo Řecko. Dále je v ohrožení podle předsedy vlády životní styl evropanů a narušení naší bezpečnosti.

Evropa stále nepřijímá maďarský postoj zdravého rozumu, přitom do Evropy proudí denně desítky tisíc uprchlíků.

Viktor Orbán ve svém pravidelném pátečním rozhovoru pro rozhlasovou stanici Kossuth rádio uvedl, že evropské země přijímají spolu s uprchlíky také jejich konflikty, které naruší a mnohdy již narušili bezpečnost obyvatel Evropy. Také se vyjádřil k systému přerozdělování uprchlíků do zemí Evropské unie. Je to podle něj nezákonný, nespravedlivý a nerozumný systém.

Evropská unie chce systém přerozdělování uprchlíků změnit na stálý mechanizmus, což je v rozporu se zájmy Maďarů.

Na konec rozhovoru se předseda zmínil, že už chybí jen odpověď na otázku, kdy Evropská unie vnutí přestěhovat uprchlíky do hlavního města Maďarska, ve kterém se už ale za takových okolností neukáže.

Foto: Northfoto / Shutterstock.com

Comments are closed.