Z událostí, které se staly během minulých několika dnů je jasné, že německá kancléřka Angela Merkelová začíná ztrácen autoritu celé Evropy. Ačkoliv Angela Merkelová tvrdí, že stavba plotů není řešením pro uprchlickou krizi, většina států Evropy toto doporučení naprosto ignoruje a jedná podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a snaží se svůj sát ubránit ze všech sil. Příkladem může být Rakousko, které začne se stavbou plotu na hranicích se Slovinskem a Maďarskem. A nejedná se o jediné země, které začaly utečeneckou krizi řešit oplocením svých hranic. Jako další státy můžeme jmenovat například Řecko, Maďarsko, Bulharsko nebo Španělsko.

Maďarsko je země, která se stavbou oplocení proti uprchlíkům začala již v srpnu, kdy byl postaven plot na hranicích se Srbskem, jenž má na délku 175 kilometrů. Po kritice z Německé strany postavilo plot i Rakousko, o čemž jsme vás informovali již ve včerejších hodinách.

Jsou to už tři roky, kdy dokonce i Řecko postavilo plot, jelikož se neustále zvětšoval počet uprchlíků přicházejících z Turecka, muselo se na tuto situaci reagovat stavbou. O necelé dva roky později než Řecko, postavilo Bulharsko, taktéž na hranicích s Tureckem, plot dlouhý 30 kilometrů. Tento rok se vláda rozhodla o rozšíření tohoto tří metrového plotu. Mezi takzvané průkopníky ve stavění těchto bezpečnostních plotů můžeme zařadit Španělsko, jenž začalo se stavbou již v roce 1990 v Maroku.

Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Komentáře