Zákaz identifikování migrantů podezřelých z trestných činů ve Finsku

2
764

Státní policejní ředitelství zakázalo jednotkám policie veřejně identifikovat uprchlíky podezřelé z trestných činů, jelikož by to mohlo vyvolat rasistický odpor vůči migrantům, kteří žádají o udělené azylu do skandinávských zemí. O tomto neobvyklém nařízení informoval jako první Finský deník Iltalehti. Důsledkem tohoto opatření má být vyvolání pocitu bezpečí mezi uprchlíky. Místní obyvatelé ovšem se vstupem imigrantů do jejich země zásadně nesouhlasí. Co ale toto zakázaní zveřejnění informací u uprchlících, kteří spáchají trestný čin znamená? Zprávy, jenž budou obsahovat informace o spáchaném činu nebo přestupku, nebudou obsahovat identifikační údaje, jenž potvrdí, že tento spáchaný zločin způsobil právě imigrant z jiné země. To ovšem znamená, že uprchlíci, jenž spáchají trestný čin, budou mít menší šanci na uvedení do vazby.

Nemáme v plánu rozpoutat nepříznivou situaci a šířit špatnou náladu. Přistěhovalci si toto nezaslouží. Takto komentovala situaci šéfredaktorka Ina-Maria Reize-Wildemannová.

Podobné procedury docházejí pravděpodobně také u policistů v Německu, kteří údajně záměrně mlčí ohledně několika případů znásilnění v blízkosti uprchlických táborů. Všechno toto zatajování spáchaných činů slouží k tomu, aby nedocházelo veřejně ke kritice masové migrace. Dalším způsobem, jak tyto případy utajit je cenzura u příspěvcích na sociálních sítí. Německá vláda totiž podporuje cenzuru u příspěvků, které jsou orientovány proti imigrantům.

Foto:Fotosr52 / Shutterstock.com

Comments are closed.