Toto prohlášení provedl Julian Assange, který je zakladatelem velice kontroverzní stránky Wikileaks, jenž žveřejňuje utajované dokumenty a informace. Podle Juliana je tato masová migrace strategie Spojených států, která má za cíl sesadit prezidenta Assada ze svého pomyslného křesla. Tento plán měl přivést celou zemi do chaosu a do kolapsu, jenž způsobí migrace vzdělaných lidí dále do Evropy.

Touto skupinou obyvatel jsou myšlení lékaři, úředníci, právníci a inženýři, kteří jsou základní složkou chodu celého státu. Julian Assange prováděl rozhovor s nezávislým zpravodajským portálem The Press Project, ve kterém se také zmínil, že za tímto vyhnáním několika stovek tisíc Syřanů z jejich domova těží Americké skupiny, jenž vydělávají ne malé peníze z probíhající války na blízkém východě.

Vytvářejí jen další problémy, které budou muset řešit. V případě žádných problémů, nebudou dostávat potřebné finance.

Podle Juliana je tato situace vyústění snahy Spojených státu o sesazení Assada, která začala už od roku 2006 a vylidňování Sýrie je jen dalším bodem celého plánu. Dalším důvodem války v Sýrii může být cena ropy, která se díky válce drží velmi nízko. Americký prezident se snaží s Ruskem o ukončení války v Sýrii, ale jelikož je na konci svého funkčního období, proto může působit v defenzivně.

Comments are closed.