Deset nejvíce škodlivých věcí, kterých se musíte okamžitě zbavit! Jak je známo, lidé si často přivyknou k věcem, které pro jejich zdraví nemají nejlepší dopad. Jedná se pak zvláště o předměty, které používáme každý den. Některé z níže jmenovaných věcích nám mohou přivodit nemoci, dokonce i rakovinu.

1.  Umělá sladidla
Uměla sladidla v dnešní době najdeme téměř všude a mohou způsobit nemoci jako je cukrovka, infarkt nebo alzheimerovu chorobu. Při testování těchto sladidel, bylo testováno 60.000 žen a bylo zjištěno, že ženy, které konzumovaly každý den pití s umělými sladidly, mají o 50% větší šanci k onemocnění zvýše zmíněných nemocí.

2.  Elektronická zařízení
Do této kategorie patří samozřejmě mobilní telefony, které používáme každý den a nedokážeme si jej bez něj ani představit.  Doktor Martin Blank potvrdil, že signály, které mobil vyzařuje do okolí, může být značný vliv na naše zdraví, obzvláště při častém používáním.

3.  Pesticidy
Tyto látky se nejvíce vyskytují v potravinách, které si kupujete hlavně v supermarketu. Látky se používají na potraviny ke zvýšení jejich trvanlivosti. U těhotných žen, jenž budou tyto látky konzumovat v těhotenství, je zvýšené riziko ke vzniku rakoviny, autismu nebo parkinsona.

4.  Produkty na osobní péči
Bohužel i většina krémů a produktů na osobní péči zvyšují šance na vznik rakoviny. Mohou za to karcinogenní látky, jenž se v těchto produktech často vyskytují. Tyto látky nejsou jediné, jelikož tyto produkty jsou plné dalších chemických látek, které farmaceutické společnosti považují za neškodné.

5.  Čistící produkty z reklam
Tyto produkty spolu se vším jmenovaným výše není dobrá kombinace pro vaše zdraví. Obsahují totiž plno chemických látek, které potom každý den vdechujeme. Nabízí se zde plno náhradních alternativ, jenž neuškodí v takové míře zdraví. Jedná se například o jedlou sodu, bílý ocet nebo citrónová šťáva.

6.  Osvěžovače vzduchu
Jedná zřejmě o nejhorší produkt, který si můžete do domácnosti pořídit. Bohužel se tyto osvěžovače staly běžnou součástí téměř každé domácnosti. Obsahují totiž ftaláty, konkrétně tedy 86 procent a škodí tak našemu organismu.

7.  Plastové obaly
Před nedávnem němečtí vědci zjistili, výskyt endokrinních látek, které mohou u mužů ovlivnit plodnost. Tyto látky se vyskytují až u 18 nejmenovaných oblíbených nápojích, prodávaných po celém světě. Jak se těmto látkám tedy vyhnout? Je to dnes prakticky nemožné, jelikož naši společnost zatěžuje velké množství plastu, jenž znečišťuje planetu.

8.  Zpracovaná masa
Studie jasně prokazují, že by se měl člověk vyhnout zpracovanému masu, jenž obsahuje rakovinotvorné složky. Lidé by se tak měli vyhnout zejména párkům, klobásám nebo slanině. Tyto potraviny jsou podle vědců nejvíce škodlivé pro naše zdraví.

9. Sezení na židli 
Nejedná se o klasické sezení při jídle nebo ve škole, ale podle vědců lidé, kteří mají sedavé zaměstnaní a sedí v práci několik hodin na židli, mají padesáti procentní šanci na vznik rakoviny plic. Nejedná se pouze o plíce, ale i o další orgány, kterým se tímto stylem života ve značné míře škodí.

10.  Stres
Pro většinu z nás tohle nebude žádná novinka. Každý z nás prožívá každý den stres v práci. Je známo, že stres a negativní postoj k životu může přivolat zdravotní potíže. Několik vědců již v historii potvrdilo, že stresem si zaděláváme na vážné srdeční problémy, ze kterých může v budoucnu ohrozit náš život například infarkt.

RSS Protext – kultura

  • Ministr Lipavský uvedl do funkce novou generální ředitelku Českých center
    Praha 1. prosince 2023 (PROTEXT) - Generální ředitelkou Českých center se stává Jitka Pánek Jurková. Do vedení sítě českých kulturních institutů v zahraničí přichází po šesti letech řízení jednoho z nich, Českého centra v Bruselu. Do funkce Pánek Jurkovou 1. prosince 2023 jmenoval ministr zahraničních věcí Jan Lipavský na základě výsledků výběrového řízení. Česká centra […]
  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]