Proslov prezidenta naší republiky, Miloše Zemana, vyvolal v médiích i na veřejnosti kladné ohlasy i v zahraničí. Jednalo se o proslov, který pronesl prezident 17. listopadu při oslavách Sametové revoluce, jenž se odehrála přes 26 lety. Letošní ročník prezidentova proslovu vzbudil pozitivnější ohlasy než minulý rok, na který se vzpomíná hlavně kvůli „vajíčkové kanonádě“ na prezidenta z řad jeho odpůrců. Letos se na Albertově sešli ve většině podporovatelé Miloše Zemana. Můžeme zde zmínit několik názorů, které prezident Miloš Zeman zmínil ve svém vyčerpávajícím proslovu. Většinou se jednalo o kritiku Evropské unie, která nám nedovolí myslet a vyslovovat jiné názory, než je potřeba.

Jsme navlečení do kazajky, ve které nemůžeme vyslovit jiný názor než ten, kdo s námi manipuluje.

Miloš Zeman také mimo jiného kritizoval mediální masáž, které jsou lidé vystavováni. Jedná se hlavně o jedno téma, jenž je zmiňováno téměř neustále – migrační krize. Podle něj jsou lidé, kteří mají opačná názor než většina, označováni neprávem za extrémisty, rasisty či fašisty.

Prezident dále rozebral situaci na blízkém východě. Pozastavil se nad otázkou, proč vzdělaní muži ze Sýrie a podobných válkou zastižených zemí migrují a nezůstanou ve své zemi, kde mohou řešit problémy týkající se Islámského státu. Na konci proslovu se zmínil, že hlas prezidenta by měl být hlasem lidu a ne médií, jak se to v současné době odehrává. Video z proslovu prezidenta Miloše Zemana:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=jmGh6ysHo2g&w=853&h=480]

Foto: yakub88 / Shutterstock.com