Tímto stylem se vyjádřila Marija Aljochinová, která je členkou aktivistické ruské skupiny Pussy Riot. Podle ní jsou podmínky v táboře pro uprchlíky v Bělé-Jezové na Mladoboleslavsku absurdní a žalostné. Podle členky Pussy Riot jsou argumenty české vlády pro vznik tohoto tábora absurdní a xenofobní.

Jak se členka punkové skupiny dozvěděla o těchto chabých podmínkách v táboře? Podle informací se přijela osobně do tohoto tábora pro uprchlíky podívat a nestačila se divit, v jakých podmínkách musí uprchlíci žít. Podle členky skupiny se k uprchlíkům chová stát jako ke zločincům, kterým není dovoleno dýchat čerstvý vzduch a jsou celé dny zavřeni v místnostech.

Nemohou dýchat čerstvý vzduch, stát se k nim chová jako ke zločincům. Jsou dezorientovaní a přicházejí k psychickým újmám.

To jsou slova Mariji Aljochinové, která se ve světě proslavila hlavně svým skandálním vystoupením s kapelou Pussy Riot v moskevském kostele roku 2012. Po tomto vystoupení strávila Marija ve vězení 21 měsíců, po kterých se vrhla na komentování vězeňských poměrů.

Podle aktivistky byli uprchlíci do tohoto táboru umístěni, aniž by věděli, kde přesně se nachází a jsou tedy logicky dezorientovaní. Marija Aljochinová nebyla první, která s táborem pro uprchlíky nebyla spokojená. Česká republika dostala dokonce pokárání od komisaře OSN pro lidská práva.

Foto: Vladimir Wrangel / Shutterstock.com