Tento víkend nás čeká první adventní neděle, která značí zahájení vánočního šílenství. Také to znamená, že se budou ve městech rozsvěcovat vánoční stromy. Rozsvícení vánočního stromu v Praze se ovšem letos konat nebude. Ptáte se proč? Mohou za to teroristé, kteří zaútočili před dvěma týdny v Paříži a zabili 130 lidí. Z bezpečnostních důvodů se tak budeme muset obejít od každoročního svátečního rozsvícení stromu.

Slavnostní rozsvícení bylo zrušeno z bezpečnostních důvodů. Shodli se na tom zástupci města, policie a organizátor trhů.

Tato bezpečnostní pravidla platila i před týdnem v Bruselu, kde bylo lidem dokonce zakázáno pohybovat se ve větším počtu. Bylo tak zavřeno metro nebo kluby, kde se pořádaly společenské akce. Důvodem bylo nalezení teroristů z pařížského útoku, kteří se nacházeli právě v této metropoli.

Rozsvícení vánočního stromu se letos v Praze konat nebude

Foto: josefkubes / Shutterstock.com
Foto: josefkubes / Shutterstock.com

Krizový štáb rozsvícení vánočního stromu zrušil již v pondělí při svém zasedání a hodlá tak předejít riziku teroristického útoku při tak velké koncentraci lidí na jednom místě, v tomto případě na Staroměstském náměstí. Primátorka Adriana Krnáčová původně na toto opatření přistoupit nechtěla, ale byla přesvědčena bezpečnostními složkami, že je to nutné opatření. Dále primátorka upozornila, že tento rituál bude uskutečněn, nebude ovšem oznámena přesná hodina, aby se předešlo seskupení většího počtu lidí.