Jako by toho všeho sledování nebylo dost, společnost Google oznámila, že hodlá vyvinout software, který bude číst vaše e-maily a bude schopný na ně i odpovídat.

Google uvádí, že se jedná o funkci, která má jen svým uživatelům ušetřit čas, jenž by proseděli před obrazovkami monitorů. Nebo se jedná o další způsob, jak by nás mohla sledovat další nadnárodní společnost? Jedno je však jisté. Společnost si vymyslela jen další způsob, kterým bude mít větší kontrolu nad svými uživateli.

Zatím se to bude týkat pouze osob, které používají email od Googlu v anglickém jazyce, ve kterém si budete moci vybrat jednu z mnoha předem vytvořených odpovědí a email se tak bude učit postupem času, které odpovědi vybrat a poslat je právě za Vás.

Tuto funkci bude zajišťovat speciální algoritmus, který vyhodnotí, jestli je email vhodný pro krátkou či dlouhou odpověď. Uživatel si potom bude moci vybrat různé druhy odpovědí a právě tímto se bude algoritmus učit a zdokonalovat svoje odpovědi na email. Tato funkce, na které v Googlu již pracují, by se měla jmenovat „inteligentní odpověď“. Otázkou ale zůstává, jestli budou uživatelé používat software, který jim bude číst osobní emaily a posílat tyto informace společnosti.

Foto: zamzawawi isa / Shutterstock.com