Už teď nemá většina lidí o německé kancléřce Angele Merkelové nejlepší mínění, díky uprchlické krizi, kterou prakticky sama rozpoutala s takzvanými kvótami pro státy Evropské unie. Při včerejší schůzi kancléřka uvedla, že by se země Evropské unie měli zaměřit na pomoc Africkým státům a zmírnit následky uprchlické krize, na které se kancléřka s největší pravděpodobností podílela. Jedním z řešením jak už Angela Merkelová nedávno uvedla, je urychlení postupu s udělováním azylu, aby mohli být uprchlíci, kteří o tento azyl přijdou, vráceni do svých rodných zemí. Dalším způsobem může být vytvoření legální cesty, aby zde mohli Afričané legálně bydlet a časem i pracovat.

V příštím týdnu, přesněji mezi 11. a 12. listopadem se bude konat na Maltě summit lídrů Evropských zemí a 35 afrických států, kde se bude řešit migrační problém a členové zemí se budou snažit přijít na řešení či zmenšení následků současné krize. Právě nejvíce uprchlíků mířících do Evropy proudí právě přes státy Afrického kontinentu.

Nejvíce migrantů se shromažďuje v Libyi, která už Evropské unii vyhrožovala, že vypraví lodě s uprchlíky a pošle je přímo do Evropy. Na summitu se bude také řešit dohoda s Africkými státy ohledně přijímání vyhoštěných uprchlíků a finanční pomoc těmto zemím, jenž se starají o migranty za peníze z vlastních fondů.

Foto: 360b / Shutterstock.com