O tom, že uprchlíci plní lodě, jenž míří do Evropy každý den Vás asi média informují. Některé informace však média záměrně zadržují kvůli obavám z paniky, kterou by tyto zprávy způsobily. Minulý měsíc totiž italská vláda zadržela na jedné z těchto lodích člena teroristické skupiny Al-Káida, jenž byl v roce 2007 odsouzen na sedm let ve vězení za plánování teroristických útoků. Tuto skutečnost se italská vláda snažila udržet v tajnosti, jelikož by mohla nastat panika u veřejnosti. O tomto zatčení tuniského Bena Nasr Mehdiho informovala veřejnost německá média. Máme se tedy obávat toho, že se na lodích objevují další teroristé ukrytí mezi uprchlíky?

Police nechce na veřejnosti zveřejňovat trestné činy spáchané uprchlíky.

Ben Nasr Mehdi, bývalý člen teroristické skupiny Al-Káida, oznámil policii při zadržení, že je žadatelem o azyl a je na cestě do Evropy. Zadržen byl na lodi spolu s dalšími 200 migranty. Následovala cesta na policejní služebnu, kde byl Mehdi vyslýchán a následně eskortován zpět do Turecka patřičným úřadům.

Bývalý člen teroristické Al-Káidy zadržen na cestě do Evropy.

Podobná situace se také odehrála v Německu minulý rok, kde narostl počet případů znásilnění, přičemž policie tuto informaci zatajila veřejnosti i médiím. Z této situace vyplývá, že systém přijímání uprchlíků má své mezery, které je potřeba řešit dříve, než bude pozdě.

Foto: Kostas Koutsaftikis / Shutterstock.com