Celkem čtrnáctý Dalajláma o sobě nechává ve světě často vědět. Další rozhovor, který Dalajláma poskytl pro média není výjimkou. Už jak jsme Vás informovali před několika dny, řekl Dalajláma veřejnosti, že pouhé modlení za Paříž nevyřeší problém, jenž jsme si vytvořili sami. Hovořil tak o nedávném trendu, který postihl sociální sítě, kde se vyznávala soustrast obětem bombového útoku pomocí takzvaného“PrayForParis“.

Války jsou největším zdrojem a symbolem násilí na naší planetě.

Tento kontroverzní duchovní vůdce poznamenal, že nemůžeme Bohy prosit o vyřešení problému, který vytvořil sám člověk. Uběhlo několik dnů a Dalajláma je opět na scéně. Tentokrát se vyjádřil k celosvětovému vymývání mozků, jenž nám způsobují masová média.

Dalajláma: Masová média nám vymývají mozky ve velkém

Foto: Darko Sikman / Shutterstock.com
Foto: Darko Sikman / Shutterstock.com

Dalajláma se také vyjádřil k tématu války. Podle něj se jedná o nejjasnější symbol násilí a smrti na naši zemi. Lidé obdivují zbraně a techniku, ale vůbec si neuvědomují, k čemu jsou tyto nástroje využívány a čeho jsou symbolem. Bereme válku jako něco zcela běžného, ale neuvědomujeme si, že se jedná o zločin, který ničí lidské životy. Mohou za to podle Dalajlámy masová média, která nám každým dnem vymývají mozky. Také podle něj nezáleží na tom, jak je sám diktátor zaujatý, sám bez armády nikomu neublíží a je tak bezmocný. Na konci rozhovoru se zmínil o tom, že se jedná o srdcervoucí skutečnost, že když je člověk zabit zvířetem, je to smutné, pokud je ovšem zabit jiným člověkem, je to nemyslitelné.

Foto: 360b / Shutterstock.com

Komentáře