Jako by nestačil páteční útok Islámského státu v Paříži, při kterém umřelo podle dosavadních informací 132 osob a další desítky jsou zraněny, postihlo Francii další neštěstí, při kterém umírali nevinní lidé. Neštěstí se stalo poblíž německé hranice s Francií ve městě Eckwerscheim. Při své zkušební jízdě tam vykolejila souprava vysokorychlostního vlaku TGV. Bohužel i tato nehoda si vyžádala své oběti. Podle současných informacích z místa nehody, zahynulo při tomto neštěstí 10 osob a asi 29 dalších je zraněno. Francouzská média veřejnost také informovala, že pět cestujících z vlaku je v současných chvílích nezvěstných. Vlak se při jízdě na nové vysokorychlostní trati dostal do vodního kanálu a začal hořet. Voda z kanálu naštěstí dokázala zmírnit následky požáru, jenž zachvátil vlak TGV.

Vlakové neštěstí, při kterém s velkou pravděpodobností zahynuly i děti.

O počtu nezvěstných panují v těchto chvílích diskuze, jelikož není zcela jasné, kolik osob se ve vlaku TGV nacházelo v době havárie. Podle oficiálních informací se mělo ve vlaku nacházet pouze pár zaměstnanců společnosti SNCF. Jak ale zdroje uvádějí, ve vlaku cestovalo i několik dětí, právě těchto zaměstnanců.

Veřejnost už uklidnila mluvčí společnosti Bas-Rhin, podle které nemá tato nehoda nic společného s pátečním útokem Islámského státu na hlavní město. Vyšetřovatelé uvedly jako předběžný důvod vlakového neštěstí vysokou rychlost soupravy. Trať, kterou vlak TGV testoval, by měla přijít do provozu od dubna příštího roku.

Foto: Laborant / Shutterstock.com