Britský politik David Cameron má zřejmě velké plány, co se Evropy týče. Podle něj by měl být každý stát unie silnější postavení, kterému v současné době brání Brusel nebo Berlín. Z tohoto prohlášení vyplývá, že Velká Británie nehodlá být v budoucnosti nadále součástí Evropské unie. V úterý britský politik David Cameron prohlásil, že by v budoucnosti rád omezil svobodu pohybu v Evropské unii. Co to ve skutečnosti znamená? Toto pravidlo by se nemělo dotknout nikoho ze státních příslušníků nebo členu takzvaných slabších států Evropské unie. Podle mluvčích evropské komise nebude lehké těmto požadavkům v plné míře vyhovět.

Rozpad Evropy je za dveřmi.

Podle Davida Camerona je velkým problémem Evropské unie integrace, které se Velká Británie nadále nechce účastnit, protože rozmanitost Evropských zemí je právě to, co podle Davida Camerona děla Evropu tak silnou. K požadavkům Davida Camerona se vyjádřil mluvčí komise Evropské unie Margaritis Schinas, podle kterého bude velmi těžké vyhovět požadavku týkajícího se omezení pohybu pracovníků. Naopak realizovatelný se zdá návrh o posilnění úloh národních parlamentů.

Tyto svoje požadavky předložil premiér David Cameron předsedovi Donaldovi Tuskovi. Informoval o této skutečnosti také své fanoušky na sociální síti Twitter. Konzultace o těchto vizích Davida Camerona začne s 27 státy a ve dnech 17. a 18. prosince by mělo být vyneseno stanovisko.

Foto: 360b / Shutterstock.com

Komentáře

Comments are closed.