Kandidát na příštího amerického prezidenta Donald Trump, který v posledních týdnech vyvolává vlnu kontroverze řekl, že americké úřady nemají jinou možnost, než uzavřít mešity po celé zemi. Mělo by se konkrétně jednat o mešity, kde se odehrávají „špatné“ věci. V rozhovoru pro televizní stanici Fox News Donald Trump uvedl, že mnoho lidí chápe tento akt a není možné tuto situaci vyřešit jiným způsobem. Nejedná se prý ovšem o omezování určitého náboženství ve státech. Vše je způsobeno pátečním teroristickém útokem Islámského státu v Paříži, při kterém zemřelo přibližně 130 lidí a další stovky byly při útoku zraněny.

Nechceme uzavřít nějaké náboženské instituce, ale vzhledem k současné situaci na blízkém východě určitě chápete naše kroky.

Neoficiální informace tvrdí, že členové Islámského státu byli vycvičeni v roce 2012 agenturou CIA, která měla za úkol destabilizovat syrskou armádu. Jak se zdá, situace se vymkla kontrole a Islámský stát v současných chvílích ovládá části území Sýrie a Iráku.

Někteří nezávislí analytici, jako je například Paul Craig tvrdí, že teroristický útok v Paříži byl spáchán americkou vládou pod falešnou vlajkou. Cílem mělo být zapojení Francie do války v Sýrii, která by vedla do kontaktu s ruskou armádou. Uvedl to pro deník Press TV bývalý náměstek amerického ministerstva financí.

Foto: Christopher Halloran / Shutterstock.com