Maďarská vláda hodlá v následujících týdnech zažalovat EU, jelikož Evropská unie ignoruje návrhy členských států, co se týče rozdělování uprchlíků do jednotlivých zemí. Oznámil to ve včerejších hodinách ministr Viktor Orbán. Maďarská vláda přišla podle Orbána na způsob, jak je možné Evropskou unii předvolat k soudu a zažalovat.

Ministr Laszlo Trocsanyi uvedl, že vláda plánuje žalobu před Evropským soudním dvorem v Lucembursku na začátku prosince tohoto roku. Hlavním bodem obžaloby bude nemožnost vyslovit názory k rozdělení 160.000 uprchlíků z blízkého východu mezi 28 zemí Evropské unie. Podle Orbána není toto rozhodnutí na Evropské unii, jelikož si státy musí samy určit, s kým budou žít ve své zemi.

Většina Evropské populace nesouhlasí s kvótami Evropské unie, protože zde chybí sociální legitimita.

Viktor Orbán již v minulosti čelil kritice z Evropské unie, kterou si vysloužil díky svému přístupu k uprchlické krizi. Sám před několika dny poznamenal, že dokud bude jeho vláda dýchat, nedovolí, aby v Maďarsku existovaly kvóty na přijímání uprchlíků do jeho země. Před několika měsíci, kdy krize vyvolávala největší paniku mezi obyvateli, se rozhodla maďarská vláda vybudovat ostnaté oplocení proti uprchlíkům na hranici s Chorvatskem a Srbskem. Podobným způsobem se rozhodly řešit uprchlickou krizi i jiné státy Evropské unie.

Foto: Northfoto / Shutterstock.com

Komentáře

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.