Jak se zdá, Francie se po pátečních teroristických útocích dokázala rychle vzpamatovat a odpovědět v Sýrii stejnou mincí. Francouzské letectvo totiž zahájilo bombardování pozic Islámského státu v Sýrii. Ministerstvo obrany veřejnosti oznámilo, že bylo celkem shozeno 20 bomb pomocí deseti vojenských letadel, které měly zasáhnout Islámské pozice. Tato letadla odstartovala z letišť ve Spojených arabských emirátech a Jordánska. Francie tak podnikla ve včerejších hodinách zatím největší vojenskou vzdušnou akci v dosavadní historii válečného konfliktu v Sýrii. Terčem bylo město Rakka v Sýrii, kde by se podle informací mělo shromažďovat nejvíce členů a vůdců Islámského státu.

Francouzské letectvo zahájilo bombardování Sýrie, bylo shozeno celkem 20 bomb z 10 letadel.

Letecký útok na město Rakka pomáhala také koordinovat americká armáda. Při vojenské akci francouzského letectva bylo potvrzeno zasažení velitelského centra, skladu zbraní, výcvikového tábora a náborového střediska Islámského státu. Jak se může zdát, nejednalo se o první bombové útoky francouzské armády. Ta operuje už od roku 2014 na území Iráku, kde už podobných náletů provedla nespočet.

Na území Sýrie se jedná také o několikátý nálet armády na pozice Islámského státu. Ministři obrany Ashton Carter a Jean-Yves Le Drian se už dohodli na další spolupráci ohledně dalších bombových útoků v Sýrii na pozice Islámského státu.

Foto: VanderWolf Images / Shutterstock.com

Comments are closed.