Francie v minulých dnech oznámila veřejnosti zahájení bombardování pozic Islámského státu, jako odpověď na teroristické útoky v Paříži, jenž si vyžádaly přibližně 130 obětí a několik desítek zraněných. Jak se ovšem podle dosavadních informací zdá, francouzská armáda nebombardovala nic jiného, než opuštěné výcvikové tábory, které Islámský stát opustil.

Ve včerejších hodinách provedla armáda jeden s mnoha náletů, který byl mířený na město Rakka, kde deset stíhaček shodilo celkem 16 bomb. Francie bombardovala Sýrii také v neděli. Odehrálo se přibližně 30 náletů, které zničily výcvikové tábory a muniční sklady Islámského státu.

Jednalo se o dvě šílené noci, při kterých byly zasaženy pozice Islámského státu, včetně dodávek elektřiny a vody.

Anonymní zdroje ze Sýrii však uvádějí, že francouzská letadla zasáhla pouze staré cíle, nikoliv pozice, na kterých by se pohybovali bojovníci ISIL-u. Uvedla to televizní stanice Al-Džazíra. Nálety naštěstí nezabily nebo nezranily ani jednoho z civilistů ze Sýrie. V této souvislosti se francouzská vláda obrátila na tu ruskou, která v Sýrii provádí značně efektivnější nálety. Tyto armády mají podle informací spolupracovat při bombardování pozic Islámského státu. Obyvatelé podle nejmenovaných zdrojů žijí ve městě Rakka ve strachu z teroristů a potvrzují tak, že zde není jednotná podpora těchto teroristů. Někteří obyvatelé uvádějí, že teroristy nepodporují, ale nehodlají opustit svoje rodné město.

Foto: Orlok / Shutterstock.com