Holandsko plánuje jít do extrémů. Společnost NVVE chce v této zemi zavést eutanazii pro všechny, kterým je 70 let. Vyplývá to z propagace práva na smrt od této společnosti. Holandsko je jedna z mála zemí, kde je tento druh smrti povolen těm, kteří se nachází v závažné zdravotní situaci a jejich život je pro ně utrpením.

V zemi byla schválena eutanazie již od roku 2002 a v posledních letech zažívá velký boom. Podle informací podstoupilo eutanazii 5.306 osob v minulém roce, což je 182 procentní nárůst od roku 2002. Celkem bylo usmrceno přes 6 tisíc lidí.

Povinná eutanazie pro všechny osoby, které dosáhnout sedmdesátky.

Společnost NVVE informovala, že tato tabletka, s příznačným názvem Kill Pill, bude pro ty, kteří dosáhnou sedmdesátého roku života zcela zdarma k odběru v lékárnách. V následujících týdnech budou probíhat různé experimenty s doktory a ministerstvem zdravotnictví a spravedlnosti. Paradoxně se bude muset vyřešit jeden aspekt, a to takový, aby se tabletka nezneužívala k sebevraždě, k čemuž je prakticky předurčena. Odborníci již při povolení eutanazie v Holandsku varovali, že se bude v budoucnu hazardovat s hodnotou lidského života a bude tento typ smrti zneužíván. Jedná se o správný krok Holandska nebo je to velká chyba? Jak se zdá, odpovědi se dočkáme velice brzy.

Komentáře