Před několika dny informovala veřejnost skupina Anonymous, která je ve světě známá hlavně díky svým hackerským dovednostem o tom, že hodlá bojovat proti Islámskému státu.

Islámský stát a Anonymous v otevřeném boji:

Islámský stát

Již v minulosti se podařilo těmto členům skupiny dostat do několika tisíc účtů členů Islámského státu a varovat tak veřejnost o jejich plánech. Světové agentury v minulých hodinách oznámili, že členové Anonymous na svých stránkách veřejnost varovali o teroristických útocích, které se mají v blízké budoucnosti odehrát na území Paříže, Itálie, Spojených států, Libanonu a Indonésie. Uvedli to v sobotu noviny International Business Times. Členové skupiny Anonymous se však tohoto od tohoto oznámení distancují a tvrdí, že nic takové do světa nevypustili.

Hackeři z Anonymous měli prý vypustit na internet, že se všechny tyto útoky odehrají 22. listopadu ve výše uvedených místech. Jak ale uvádí jejich twitter účet, od všech těchto fám se členové distancují. Anonymous se však naopak chlubí tím, kolik propagand ze strany Islámského státu dokázali na internetu zneškodnit. Mělo by se jednat přesně o 179 džíhádských stránek, 101.000 účtů na twitteru a 5900 zablokovaných videí s obsahem od Islamistů z teroristické skupiny. Tuto válku Islámskému státu vyhlásilo Anonymous na začátku tohoto roku.

Foto: Twin Design / Shutterstock.com