Před několika hodinami se odehrálo něco nemyslitelného. Džihádisté v hlavním městě Bamako v africkém Mali vtrhli do luxusního hotelu a drží rukojmí. Podle dosavadních informací, zabili džihádisté tři lidi a dalších 170 drží jako rukojmí. Ze 170 rukojmí je celkem 30 zaměstnanců a 140 turistů z hotelu.

Agentura Reuters tvrdí, že hotel Radisson Blu je mezi turisty jeden z nejoblíbenějších a není proto divu, že si islamisté vybrali k útoku právě tento hotel. Nejnovější informace tvrdí, že islamisté již propustili několik desítek zadržovaných, v zajetí však drží ještě 125 hostů hotelu a 13 zaměstnanců. Jedná se tak už o několikátý útok islamistů v posledních týdnech. Propuštění zajatci prozradili, že islamisté mezi sebou komunikovali v angličtině.

Máš nabitou zbraň? Dobře, tak jdeme! – rozhovor útočníků

Propuštění zajatci také tvrdili, že museli odrecitovat několik veršů z Koránu, aby byli propuštěni na svobodu. V této souvislosti byly zrušeny lety mezi Paříží a USA, jelikož letadlo mířící z Paříže do San Francisca začalo kroužit nad kanálem La Manche a vrátilo se zpět na letiště v Paříži. Jednalo se o letadlo společnosti Air France.

0000010246

Hotel Radisson Blu se nachází v západní části hlavního města, v blízkosti ambasády a ministerstev. O celou situaci už se starají tamější policisté, kteří uzavřeli veškeré komunikace v blízkosti hotelu a budou se snažit vyjednávat s islamisty. Islámský stát k žádné dohodě nejspíš přistupovat nebude.

Foto: 1000 Words / Shutterstock.com