Někteří tvrdí, že třetí světová válka již začala, ostatní zase tvrdí, že je tato válka teprve na spadnutí. V tomto článku si povíme několik faktů, které podle časopisu National Interes mohou zapříčinit začátek nové světové války.

Třetí světová válka je na spadnutí!

Třetí světová válka
Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Prvním aspektem je podle magazínu samozřejmě Syrský konflikt a Islámský stát, který šíří extrémistické názory po celé Evropě. Do tohoto konfliktu je už zapleteno několik světových velmocí jako je USA, Rusko nebo Francie, která se přidala k bombardování po útoku v Paříži. Do tohoto konfliktu jsou také zapleteny země blízké Sýrii jako Turecko, Irák a Libanon.

Dalším konflikt, jenž může přispět k začátku světové války, je vyostřená situace mezi Indií a Pákistánem. Tyto země mezi sebou už několik let bojují. Nepředstavujte si však tyto boje jako ty, které se odehrávají v Sýrii. Jedná se spíše o občasné útoky jedno na druhý stát.

Obavy vyvolávají boje mezi Čínou a Japonskem, kteří vedou boje o souostroví Senkaku již dva roky. Každá ze zemí si totiž na toto souostroví dělá nárok. Pokud by se situace zhoršila, musely by se přidat Spojené státy, jenž mají smluvní dohodu s Japonskem. Čína by pak zaútočila na americké jednotky v regionu a to žádná strana připustit nehodlá. Posledním bodem je podle časopisu situace na Ukrajině. Pokud by se totiž do této situace připletlo NATO, bylo by to bráno jako akt narušení aliance a vedle by to tak k možným bojům a zahájení války.

 

Komentáře