Vašemu synovi zbývá 48 hodin života. Tato slova slyšela vystrašená matka Landona Riddlea, kterému byla diagnostikována leukémie, s šancí osm až deset procent na přežití nemoci. Teprve tříletý Landon začal trpět touto zrádnou nemocí, která se u něj ze začátku projevovala tak, že odmítal cokoliv jíst a zvracel až padesátkrát denně.

Při těchto projevech doktorům nezbývalo nic jiného, než začít s chemoterapií. Ta ovšem nepomáhala a malému chlapci zbytečně způsobovala další bolesti. Jednoho dne napadlo chlapcovi babičku vyzkoušet konopná olej, který by mohl zmírnit bolesti. Nezbývalo nic jiného a po konzultaci s doktory ohledně léčby konopným olejem, odletěla matka se synem do amerického Colorada, kde je tato léčba naprosto legální.

Jeho hruď byla plná nádorů, které mu ztěžovaly dýchání. Začali jsme s chemoterapií, ale řekli nám, že to stejně nejspíš nezvládne.

Několik dnů po začátku léčby konopným olejem se chlapcův stav začal rapidně zlepšovat. Zvracení začalo odeznívat a chlapcovo dýchání se mnohonásobně zlepšilo. Toto zlepšení vyvolalo na chlapcově tváři po několika měsících opět úsměv a srdce rodiny se naplnila nadějí a radostí ze zlepšení zdravotního stavu jejich syna.

Matka syna v této souvislosti nechápe, proč je tato léčba ve většině místech na planetě nezákonná a vzkazuje podporu pro všechny rodiny, které řeší podobné problémy. Je jasné, že chlapec nemá ještě nad nemocí vyhráno, ale už se mu jednou povedlo přesvědčit doktory o tom, že se jen tak nevzdá a hodlá dále bojovat o svůj život.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=zbNVe57vKEk&w=640&h=480]

 

 

Comments are closed.