Přesně tato slova pronesl mluvčí libyjského Národního kongresu, který požaduje o schválení jeho vlády Evropskou unií jako oficiální vládu severoafrické země. Pokud se tak nestane, hodlá jeho vláda poslat další stovky tisíc uprchlíků do Evropských zemí a dojde tak k zaplavení Evropy uprchlíky. Podle odhadů, už vstoupilo na území Itálie v minulém roce takřka 170.000 uprchlíků pocházejících z afrických zemí jako je Gambie, Súdán, Eritreie nebo Senegal. Při těchto nebezpečných cestách přišlo už o život 1.800 migrantů v tomto roce, v minulém to bylo až 5.000 migrantů.

Vládě už jsem několikrát doporučoval najmutí lodí, posadit na ně uprchlíky a poslat lodě do Evropy.

Libye v současné době funguje jako tranzitní země pro sub-saharskou Afriku. Počet uprchlíků se v této zemi rapidně zvýšil po zabití vůdce země Kaddáfího. Po nekonečných bojích s Islámským státem patří Libye mezi takzvané zkrachovalé státy.

Chráníme Evropu před dalšími uprchlíky, přesto nás Evropa neuznává. Proč máme tedy pomáhat?

Tato slova pronesl Jamal Zubia, mluvčí libyjské Národního kongresu. Islámský stát se již zmocnil v této zemi rodiště bývalého libyjského vůdce Kaddáfího, města Sirte. Po rostoucí moci Islámského státu v těchto zemích, hrozí členové vysláním dalších několika stovek tisíc migrantů z Afriky s muslimským vyznáním do Evropských zemích. Hrozí nám tedy ještě větší nebezpečí s větším počtem uprchlíků proudících do Evropy?

Komentáře