Jak se zdá, začínají země blízkého východu řešit problémy s nekonečnými počty uprchlíků, kteří proudí do Evropy, kde pro uprchlíky přestávají stačit kapacity utečeneckých táborů. Nehledě na to, že zásadní většina států Evropské unie už přestává akceptovat kvóty neřízené unií a začínají stavět ploty na svých hranicích.

Tento problém chce vyřešit Katar, který vybudoval již sedmé město, kde by měli uprchlíci nalézt nový domov a možnosti zabezpečení pracovních příležitostí. Toto město má název Labour City, v překladu město práce. Všech těchto sedm měst by mělo celkem přijmout až 260.000 uprchlíků. Jedním z důvodů, proč Katar masivně investuje, může být konání mistrovství světa ve fotbale v roce 2022 a novou pracovní posilu by tak vřele přivítali.

Nové Labour City slavnostně otevřel v neděli předseda vlády Abdullah bin Nesser Al-Thani a ministr práce Abdullah al-Khulaifi. Všichni se shodli na tom, že zlepšení životní úrovně pro uprchlíky, kteří budou v této zemi pracovat, je jejich hlavní prioritou. Nově zbudované město se nachází pouze 14 km od hlavní města Kataru Dauhá a disponuje rozlohou 1,1 kilometrů čtverečných. Myslelo se také na obyvatele města, kteří budou moci navštívit kriketová hřiště, jedno ze čtyř kin nebo divadlo, jenž nabídne až 17.000 míst na sezení. Nebudou zde chybět ani obchodní centra, wi-fi centra nebo lékařská klinika.