Včerejší den si většina obyvatel našeho státu připomenula Sametovou revoluci, která vedla k pádu komunismu na našem území. Někteří ovšem demonstrovali v Praze proti imigraci a samotnému islámu. K této demonstraci došlo ve včerejších hodinách v Praze na ulici Albertova a setkalo se zde téměř 2 tisíce lidí. Na setkání odpůrců islámu dorazil také prezident Miloš Zeman, který označil své odpůrce jako „řvoucí stádo“. Prezident zahájil tuto událost minutou ticha za oběti z teroristického útoku v Paříži. Dále uvedl, že tento národ si zaslouží, aby si vedl sám a nikdo mu z venku nediktoval co má dělat.

Národ si zaslouží vládnout sám sobě a nepotřebuje nikoho, kdo mu bude říkat, co má dělat a co ne.

Prezident Miloš Zeman také odmítl, že by byl český národ xenofobní, jelikož na našem území žije nespočet cizinců bez větších problémů s okolím. Demonstraci a setkání s prezidentem zorganizoval Blok proti islámu, a protože prezident patří mezi odpůrce migrace, nemohl na tomto setkání chybět.

Na druhé straně Prahy se konalo obdobné setkání, ovšem na podporu migrantů a otevřené společnosti. Tato demonstrace se konala na náměstí Míru a policejní jednotky dokázaly tyto dvě skupiny držet v bezpečné vzdálenosti, aby nedošlo k žádnému ublížení na zdraví.

Foto: yakub88 / Shutterstock.com

Comments are closed.