Ve včerejších hodinách proběhl teroristický útok v Paříži, který otřásl doslova celým světem. Před několika dny, proběhl další útok ze strany Islámského státu na obyvatele Libanonu. Oba případy těchto teroristických útoků si vyžádaly stovky obětí. Dalo se těmto tragédiím předejít nebo alespoň snížit jejich důsledky?

Teroristé se v budoucnu vrátí a budou figurovat extrémistickými názory, zbraněmi a Evropa to pocítí.

Představte si, že se těmto činům ve skutečnosti zabránit mohlo! Píše se rok 2013 a Syrský prezident Bašár al-Asad v rozhovoru varuje všechny vysoko postavené autority z Evropy, že vyzbrojování povstalců budou v několika následujících letech litovat. Dva roky stačily, aby se slova prezidenta Asada staly skutečností a Evropa v těchto chvílích žije ve strachu z dalších teroristických útoků.

Pokud budou země nadále vyzbrojovat povstalce, budou toho v budoucnosti litovat.

Tato slova pronesl prezident pro německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Asad dále varoval, že se teroristé v budoucnu vrátí zkušení a ozbrojení z boje, připraveni vyvolat peklo v Evropě. Upozornil také na to, že jedna povstalecká skupina, které byly dodány zbraně, je v blízkém spojení s teroristickou skupinou al-Káida. Veřejnost ovšem prezidenta Bašara Asada tehdy nebrala moc vážně, ovšem teď se jeho vize potvrdila do posledního slova.

Foto: Sergey Starostenko / Shutterstock.com

Komentáře