Eugene Finney může poděkovat za napadení žralokem, které mu nejspíš zachránilo život. Sám totiž říká, že kdyby se toto nestalo, už by tu nemusel být. A co se muži vlastně stalo? Jedno odpoledne plaval blízko pobřeží prosluněné Kalifornie, když do na něj zaútočil žralok a ošklivě mu poranil záda. Eugene si právě užíval dovolenou se svoji ženou a dvěma dětmi, když se přihodila tato situace.

eugene-1

Muže byl samozřejmě převezen do nejbližší nemocnice, kde se dozvěděl šokující zprávu. Doktorům zdělil, že trpí na bolest břicha a zad. Po vyšetření se Eugene dozvěděl zprávu, jenž mu změnila život.

Napadení žralokem pro mě bylo božím darem. Něco do mě zezadu narazilo tak silně, jako nikdy předtím.

Doktoři muži oznámili, že našli rostoucí nádor na jeho pravé ledvině o velikosti ořechu a bylo potvrzeno, že se jedná o zrádnou rakovinu. Dva týdny po tomto nálezu byl Eugene převezen na operační sál, kde mu byl nádor vyoperován.

Když se nad tím zamyslíte, je to fascinující. Tato situace mi zachránila život.

Takto se vyjádřil Eugene, jenž mu život nadělil druhou šanci. Jeho prognózy vypadají podle doktorů více než dobře, přičemž nejsou nutné další zákroky jako je ozařování nebo chemoterapie. Sám muž říká, že dostal v životě druhou šanci, kterou nehodlá jen tak promarnit.